Leden 2011

Druhy korálků

29. ledna 2011 v 16:51 | Zdeňulda |  Korálky

Skleněné korálky - jedním z nejčastějších materiálů z něhož se korálky a perličky zhotovují. Skleněná hmota je pak také různě barvena a zdobena broušením, rytím, zlacením nebo i ruční malbou.

Dřevěné korálky - korálky jsou soustruženy, řezány a lakovány. Korálky jsou také dále ručně malovány, vyřezávány a jinak upravovány. Tyto korálky jsou vyráběny také z bambusu či z kokosových skořápek.

Keramické korálky - jsou to korálky z pálené hlíny bez glazury nebo s ní. Tyto korálky jsou do naší země dováženy z Řecka či z Peru. Bohužel jsou dost těžké a poměrně křehké a citlivé na nárazy. Výhodou jsou ale větší průměry otvorů - proto se dají navlékat na kožené řemínky.

Kovové korálky - jsou zhotovovány z různých kovových plíšků a různých slitin, nejčastěji však z mědi nebo mosazi. Vyrábějí se lisováním či ražením. Korálky jsou dále galvanizovány na různé povrchové úpravy - postříbření, pozlacení .... Povrch kovových korálků bývá ale velmi citlivý na parfémy, mýdla a pot - postupem času povrch oxiduje a zmatní.

Korálky z umělé hmoty - dnes jsou v módě i korálky z umělé hmoty. Jejich rozmanitost tkví v různobarevnosti a také v široké škále různých tvarů. Předností bývá také jejich cenová dostupnost.

Skleněné korálky se dělí na:

Rokajl - drobné perličky vyráběné strojově, sekáním za skleněných trubiček. Nejčastější velikost je 2 až 4 mm. Různé barvy, tvary a povrchové úpravy perleťové, čiré s průtahem, metalické, průhledné, lesklé apod. Výhodou je cenová dostupnost a nepřeberné množství barev.

Millefiory - druh mačkaných korálků, mačkané ze speciálního skla, které obsahuje vzor "tisíc květů". Dnes je hodně nahrazováno "fimem". K dostání různé tvary jako srdíčka, hvězdičky, oválky, obdélníčky apod. Oblíbené jsou i jejich zlomky.

Mačkané - různé tvary vznikají mačkáním skleněných tyčí do forem. Následně se leští, aby byly hladké a lesklé. K sehnání různé tvary jako např.lucerna, sluníčka, angličák, lupínky,hvězdičky, srdíčka, kostičky, pecičky atd.


přívěšky

17. ledna 2011 v 16:58 | Zdeňulda |  Moje nápady
zvířátka

mix

17. ledna 2011 v 16:55 | Zdeňulda

můj výtvor(y)

17. ledna 2011 v 16:54 | Zdeňulda |  Moje nápady
Santa Claus
čepička od Santy

blbůstky z CERNITU

17. ledna 2011 v 16:53 | Zdeňulda
perníček
píďalka na čtyřlístku
ovečka
nůžky a kaktus

kontakt

17. ledna 2011 v 14:45 | Zdeňulda

Pište mi na email 6zdenka6@seznam.cz nebo 6zdenka6@email.cz . Pokud chcete pošlu vám ICQ, ale tady ho dávat nebudu. Můžete nechat komentář ...:)))))


Nebo SKYPE ...

Ahojky

15. ledna 2011 v 15:28 | majíTelka
Ahoj návštěvníci mojeho blogu. Jmenuji se Zdeňka Škodová a je mi 13let. S korálkami mě seznámila moje sestra a od té doby jsem s korálkovaním nepřestala :) ( zabývám se jimi asi 3roky). Na mojem blogu najdete různé zvířátka, náramky, náušnice a chystám se tady dát i fotky nových přívěšků, sad a náramků. Pokud něco potřebujete zjistit a nevíte kde, tak mi napište komentář na moji stránku a já vám co nejdříve odpovím. Budu ráda i za komentář :)

SLEVY !!!

9. ledna 2011 v 15:45 | Zdeňulda
Ahojky lidi..... Mám pro vás velké slevy. když si u mě objednáte 2výrobky dostanete třetí  ( dle vašeho výběru ) ZDARMA !! Nebo 10% sleva na všechny náramky zhotovené z korálků . :D